חושבים על מכירת הנכס שלכם? בכתבה הבאה תמצאו ארגז כלים עם עשרה טיפים חשובים לפני מכירת נכס. עבור אנשים רבים, מכירת נכס יכולה להיות עניין מלחיץ מאוד – ההתעסקות עם מציאת קונים פוטנציאליים, חוסר התמצאות בשוק הנדל״ן, פרסום במקומות הנכונים וכו׳. לכן, מומלץ להיעזר במתווך נדל״ן מקומי, אחד שמכיר את האזור, מכיר את השוק, מבין את מטרותיכם ויודע לפנות לקהל היעד הנכון.

סבלנות היא מעלה: טיפים חשובים לפני מכירת נכס

בבואכם למכור את הנכס שברשותכם, תחילה עליכם לפרסם אותו למכירה. אך לפני כן, מומלץ לנקוט בכמה צעדים חשובים: (1) תמחור נכון של הנכס יכול להביא לתוצאות טובות - בטרם פרסום הנכס כדאי שתעשו ניתוח מקיף של מצב השוק, לדוגמה, מחירי נכסים הדומים לנכס שלכם, השוואת מחירים לפי האזור, סוג הנכס וכו׳ – גלו גמישות במידה ויש צורך בכך. (2) היעזרות בשמאי מקרקעין – בנוסף להמלצה להשתמש במתווך נדל״ן, כדאי מאוד גם להיעזר בשמאי מקרקעין בכדי לקבל הערכת מחיר כמה שיותר נכונה. שמאי מקרקעין הוא בעל מקצוע שיכול לראות נקודות חולשה בנכס שאתם לא שמתם לב אליהם ויכולים על כך להפחית ממחיר הנכס. (3) תיקונים, צבע וניקיון – מומלץ לבחון היטב את הנכס, לראות אילו תיקונים נדרש לבצע, האם צריך לצבוע קירות ולנקות את הבית ביסודיות – כל אלו יכולים להפחית מעלות הנכס. (4) צלם מקצועי – זהו טיפ חשוב שלא רבים יודעים; קשה לתפוס זוויות צילום טובות של בית, שגם נותנות מראה טוב וגם מראות את מעלות הבית, לכן צילום מקצועי של פנים הבית הוא חשוב.

אחרי שעברתם את הצעדים הראשונים הללו, אתם בדרך לקראת פרסום הנכס למכירה. הנה כמה טיפים חשובים נוספים לפני מכירת הנכס: (5) סבלנות - מכירת נכס יכולה לקחת זמן, אל תילחצו, גם אם לא פנו אליכם לאחר כמה שבועות, הישארו באותו קו המחיר שקבעתם וחכו בסבלנות לקונים פוטנציאליים. (6) תזמון הפרסום – תחום הנדל״ן עובד כמו כל שוק אחר, ויש בו עליות וירידות, ולפעמים הוא גם ״תקוע״. לכן, חשוב להבין כי תזמון הפרסום הוא מכריע בזמן התגובה של קונים פוטנציאליים, ויש לקחת את זה בחשבון. (7) הרחיבו את הפרסום כמה שאפשר – מומלץ לפרסם בכמה שיותר פלטפורמות, כגון רשתות חברתיות, לוחות נדל״ן, אתר לוח יד 2 וכדומה. לכן, כדאי מאוד להיעזר במתווך נדל״ן עם גישה לכמה שיותר אפשרויות פרסום.

לבסוף, צעדים אחרונים שיש לעשות

לפני מכירת נכס קשורים בהיבטים ה״משעממים״, אך החשובים לא פחות – הבירוקרטיה. (8) היכרות עם תשלומים נלווים – מכירת נכס כרוכה בתשלומים נוספים שחשוב לדעת, כגון מס שבח, תשלומים לבעלי מקצוע, תשלומים לרשויות מקומיות, ועלויות נוספות. לכן, חשוב מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין המיומן בדיני מקרקעין. (9) בדיקות נלוות חשובות – תנו לעורך הדין לבצע את הבדיקות הקשורות במכירה, כגון חישוב ההיטלים והמיסים שיש לשלם עבור הרשויות המקומיות ומדינת ישראל ודיווח על המכירה לרשויות המס. (10) משא ומתן – עורך דין המתמחה במקרקעין הוא זה שמכין את חוזה המכר, ויחד עם מתווך הנדל״ן שניהם דואגים לאינטרסים שלכם במכירה, ודואגים להגן עליכם. עולם הנדל״ן יכול להיות סבוך עבור אנשים רבים, לכן כדאי להיעזר בשירותיו המקצועיים של מתווך נדל״ן מקומי כאשר אתם מעוניינים למכור את הנכס שלכם.

רוצים קריירה חדשהמאתגרת ומתגמלת?

הצטרפי לסוכנים המובילים ברחובות גדרה וסביבה!